Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12701209



*

nr 1270 1209


Maurice Denis

(1870-1943), Frankrike


Maurice Denis (1870-1943), France. Lénfant au tambourin". Signerad i plåten. Subject: 24, 5x18 cm,


ETCHING, Lénfant au tambourin". Signerad i plåten. Motivet: 24,5x18 cm


Maurice Denis, French painter, decorative artist and writer born 1870, dead 1943.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday August 26 2019
at 19:04:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/8 21:30:37 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Maurice Denis

Maurice Denis, French painter, decorative artist and writer born 1870, dead 1943.

Read more about Maurice Denis
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafik maurice denis




Ladda ner broschyr